Návod: Malá matice

Toto je matice na konec hadičky u zadní strany přístroje (blíž plynové láhve), matice bude na vašem výrobníku možná sedět také na hadičku blíž láhve na vodu, ale zde tlak nevydrží a brzy praskne. Na toto místo prodáváme matici velkou, která je pevnější. Matice nikdy nezaměňujte a neupravujte.

Původní rozbitou matici můžete odstranit nebo ji nechat viset na hadici.

  • Matici navlečte na hadičku podle obrázku. U typů jako Easy a Spirit může být třeba rozdělat větší část přístroje a hadičku nejprve vytáhnout otvorem na přední straně. Následně je třeba navléct matici a hadičku i s maticí protáhnout zpět k závitu. Zvedání a vracení výsuvné části pro lahve vám pomůže vytvořit prostor pro provlečení matice.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Zatlačte kovovou vložku do plastového úchytu

  • Zajistěte kovovou vložku na místě maticí a zašroubujte jí rukou až na konec. Nepoužívejte nepřiměřenou sílu ani nástroje, matice může prasknout ihned nebo až po pár použitích. Raději začněte s menší silou a postupně dotahujte.

  • Vyzkoušejte, zda plyn při použití z hadičky neuniká a pokud ano, jemně matici dotáhněte o trochu víc. Jakmile plyn přestane unikat, již neutahujte. Dotažená matice na vašem přístroji může mít jinou orientaci než na fotografiích.